Styczeń 2018 w sadzonkach

Styczeń 2018 w sadzonkach

Posted at 14/01/2018 | By : | Categories : rośliny do ogrodu | 0 Comment

Jak na razie zima rozpieszcza sadowników i ogrodników – mogło by się niektórym tak wydawać, bo brak śniegu, nie ma mrozów, a za nami już blisko połowa stycznia. Czasem tylko chłodniejsze poranki powodują, że rośliny takie jak rododendrony mają liście skręcone lekkim przymrozkiem. To wszystko tylko pozory.

Ogrodnicy i sadownicy…

…zastanawiają się, czego się spodziewać w kilku kolejnych tygodniach. Jeśli przez kilka dni słupki termometrów będą pokazywać temperatury kilkunastostopniowe na plusie, to nabrzmieją pęki drzew i krzewów. Wówczas każdy większy przymrozek może oznaczać spore straty, więc stosują różne metody, żeby uchronić drzewa przed wczesnym starem. Najpopularniejsza metoda to białkowanie, czyli malowanie pni i grubszych konarów na kolor biały (zwykle wodnym roztworem wapna), co zapobiega nagrzewaniu się roślin od promieni słonecznych i opóźnia rozpoczęcie wegetacji.

Brak śniegu to też raczej nie jest powód do radości. Jak wszystkim wiadomo warstwa białego puchu chroni rośliny przez mrozami. Jej brak, do duże ryzyko, że w razie mrozów, niechronione rośliny przemarzną. Ponadto topniejący śnieg to gwarancja dostatecznego nawodnienia gdy rozpocznie się okres wegetacyjny i rośliny będę potrzebowały dużo wilgoci.

Sadzonki.org 2017

W minionym roku, jak co roku zresztą, sporo się u nas działo. Największą niespodzianką dla nas było odkrycie, że nieuczciwa konkurencja podszywa się pod naszą markę. Mamy świadomość, że jesteśmy jednym z największych dystrybutorów sadzonek w Polsce, do tego nasza marka kojarzona jest z jakością i rzetelnością. Jednak każdy incydent związany z nieuczciwą konkurencją jest trochę przykry, choć jednocześnie uświadamia nam rosnącą wartość nazwy “sadzonki.org”. Niektórzy próbują się przebić na rynku lub zwiększyć zasięg podszywając się pod nas. Nas to mobilizuje do jeszcze cięższej pracy i zwiększenia nakładów na dbanie o naszych klientów i ich zadowolenie z naszych usług.

Miniony rok był też rokiem intensywnych badań, które powinny zaowocować nowymi ofertami dla naszych klientów już w nadchodzącym sezonie, choć wiele z nich nadal się toczy i jeszcze musi poczekać na wdrożenie produkcyjne.

Sadzonki.org 2018

Rok 2018 trwa zaledwie od dwóch tygodni, a my mamy mnóstwo pracy z usprawnianiem procesów, przygotowaniami do nowego sezonu i wprowadzaniem na rynek nowych produktów.

To co najważniejsze dla naszych klientów, to nadchodzące zmiany związane z zamówieniami hurtowymi i procesami reklamacyjnymi. W roku ubiegły poprawiliśmy sporo w tym zakresie, ale dzięki zgromadzonym danym i ich analizom w tym roku oba procesy zostaną jeszcze lepiej dostosowane do potrzeb naszych klientów.

Sadzonki.org przechodzi też zmiany związane z ze stroną internetową i sklepem on-line (dostępnym po adresem: sklep.iglaki.net). Poprawiamy bezpieczeństwo, będziemy dostosowywać obie witryny do zmieniających się potrzeb naszych odbiorców.

Intensywnie pracujemy też nad procesami związanymi z produkcją, przechowywaniem i oczywiście nad stałym rozwojem i motywacją całego naszego zespołu, czyli wszystkimi tymi obszarami, które tworzą filar każdej firmy, ale nie zawsze są widoczne dla naszych klientów czy dostawców. W tym roku czeka nas duży rozwój, więc robimy wszystko co w naszej mocy, żeby się dobrze do niego przygotować i nie stracić z oczu tego co najważniejsze dla nas, czyli zmotywowanego zespołu nastawionego na dobro naszych klientów.

Blog

Regularnie kontaktujemy się z Wami, naszymi czytelnikami przez naszą stronę na Facebooku, ale postanowiliśmy również powrócić do regularnego blogowania, bo jednak nie wszyscy z FB korzystają. Jednak wszystkich gorąco zachęcamy do dzielenia się opiniami i przemyśleniami na obu tych kanałach.

Pozdrawiamy:

Zespół Sadzonki.org